ועד רופאי ביה"ח אסותא אשדוד

דבר היו"ר

שלום לחברי רופאים ורופאות בית החולים אסותא אשדוד,
בית החולים החדש הוקם מתוך חזון לספק את שירותי הרפואה הטובים ביותר במדינת ישראל לאוכלוסיית העיר אשדוד וסביבתה. גויסו למטרה זו אנשי הרפואה בעלי מוטיבציה ליצור מערכת רפואה טובה יותר ושונה ממקומות אחרים. הרופאים עומדים במרכזו של הפרויקט הגדול והמיוחד הזה ולכן הצורך לקיים גוף שייצג אותם בתהליך השגת המטרות. 
בשלב ראשון הוקם ועד פעולה שמטרתו להקים את תשתית הייצוגית של רופאי בית החולים ולייצר את מנגנוני העבודה שיעניקו לרופאי בית החולים את הייצוג שמגיע להם.
ועד הרופאים שם לעצמו את המטרה לייצר סביבת עבודה שמעניקה תמיכה בעבודה הרפואית ומאפשרת לרופא להעניק רפואה אופטימלית למטופלים והמטופלות הבאים בשערי בית החולים.
מטרה זו מכילה משימות רבות וביניהן:
1.    שמירה על זכויותיהם ומעמדם של הרופאים בכל הנושאים קשורים בעבודתם, כולל לחימה בתופעת האלימות כלפי הצוות הרפואי, מיגור עבודה מעל 26 שעות, דאגה לתגמול עבודה של שעות נוספות, שיפור תנאי התורנים ועוד. 
2.    לעזור בשמירה על כללי העבודה של מתמחים על פי ההסכמים הקיבוציים והנחיות המועצה המדעית.
3.    לשמש קול לרופאי בית החולים במגעים השונים עם ההנהלה ולעזור לרופאים להביע את עמדותיהם בפני הנהלת הארגון. 
4.    לשמש כלי לפתרון והתמודדות עם סכסוכים בין רופאים.
5.    לעזור בייצוג ובירור של רופאים מול הנהלת בית החולים ומול משרד הבריאות.
6.    לעזור בקידום השתלמות של רופאים בכדי לאפשר רפואה מתקדמת  וחדשנית.
7.    ניצול הטבות המוענקות במסגרת הר"י.

לאחרונה חל פיחות מסוים במעמדו של הרופא במדינת ישראל שבא לידי ביטוי בחוסר סבלונות ואף אלימות כלפי רופאים. הארגונים הרפואיים דנים בתפקיד הרופא במושגים של תפוקות ויעילות ושכחו את תפקידנו האנושי בתהליך הרפואי. בית החולים החדש שלנו אמור לייצר עבודה רפואית נכונה שרואה את המטופל והמטופלת בגובה העיניים. זה היה המוטו שאיתו התגייסו רופאים להגיע ולעבוד במיזם החדש הזה ולכן מתפקידו של ועד הרופאים לשמר את המוטו ולחזק את מעמדו של הרופא בכדי לאפשר לו להעניק את הרפואה האנושית והנכונה לבאי בית החולים.
ועד הרופאים מייצג את כלל רופאי בית החולים וקורא לכל המעוניין להצטרף וליטול חלק במשימה חשובה זו.
בברכה,
דר' גיל לוי 
יו"ר זמני – ועד הפעולה של רופאי אסותא אשדוד.